Szkoła projektowania wnętrz – o co w tym wszystkim chodzi

Dziedzina projektowania wnętrz stale się zmienia. Nie tak dawno temu trzeba było iść do oficjalnej szkoły projektowania lub szkoły artystycznej, aby uczyć się w tej dziedzinie. Dziś studenci mogą studiować na prawie każdym uniwersytecie i specjalizować się w architekturze wnętrz.

Profesjonalni projektanci wnętrz muszą dziś posiadać licencję branżową, aby móc wykonywać swój zawód. Podobnie jak architekci, muszą przejść intensywne badania i testy, zanim zostaną dopuszczeni do jakichkolwiek testów licencyjnych. NCIDQ (National Council for Interior Design Qualification) wymaga od wszystkich testerów kombinacji sześciu lat doświadczenia zawodowego, dwóch lat nauki plus cztery lata doświadczenia zawodowego lub czterech lat na uniwersytecie akredytowanym przez FIDER plus dwa lata doświadczenie zawodowe w celu uzyskania kwalifikacji. Ta intensywna procedura zapewnia, że licencje handlowe pomagają tworzyć odpowiedzialnych, wykształconych projektowanie wnętrz online.

Projektanci-studenci powinni przynajmniej szukać uczelni, która posiada akredytację FIDER i dąży do uzyskania tytułu licencjata — wymaganego do pracy komercyjnej. Jednak większość wysokiej klasy projektantów uzyskuje również tytuł magistra lub doktorat z projektowania.
Jakiego rodzaju zajęcia powinni wziąć pod uwagę przyszli projektanci? AutoCAD firmy AutoDesk to doskonały kurs projektowania wspomaganego komputerowo. Ci, którzy mają pewne doświadczenie i wiedzę na temat tego oprogramowania, mogą uzyskać wyższą stawkę początkową niż ci, którzy nie poświęcili czasu, aby dowiedzieć się czegokolwiek na ten temat.

Zajęcia biznesowe, a także różnorodne kursy marketingowe to także plus, którego wielu studentów nie bierze pod uwagę. Projektowanie wnętrz to w 90% networking, marketing, sprzedaż i poznawanie właściwych ludzi; 7% formalności i 3% projekt.

Niektórzy profesjonalni projektanci sugerują nawet wzięcie udziału w zajęciach z aktorstwa lub dwóch, które pomogą ci nauczyć się, jak tworzyć lepsze oferty sprzedaży.

Zajęcia plastyczne również mogą pomóc Ci lepiej przygotować się do rozmów z klientami. Ludzie są wzrokowcami i będziesz miał większe szanse na przekonanie nowego klienta do swoich pomysłów, jeśli możesz go naszkicować. Rozważ także wzięcie udziału w zajęciach z historii sztuki, mebli i antyków. Wszyscy oni codziennie grają w branży projektowej.

Szkoła projektowania może być bardzo intensywna. Nie tylko masz tradycyjne zajęcia i normalne obciążenie czytaniem, testami i innymi pracami klasowymi, ale po drodze oczekuje się od ciebie ukończenia bardzo dużych projektów projektowych

Jednym z ważnych aspektów twojej nowej kariery, który szkoła projektowania może wyjaśnić, jest to, który obszar projektowania wnętrz uznasz za najbardziej udany i satysfakcjonujący. Jest wiele różnych dziedzin, w których można wejść w zawód projektanta. Są projektanci wnętrz mieszkalnych, których jedynym celem jest służenie właścicielom domów, a są komercyjni projektanci wnętrz, którzy pracują w biurach, restauracjach, bankach, centrach handlowych, hotelach i tak dalej. W ramach każdej z tych specjalności możesz być kierownikiem projektu kierującym całym projektem lub kreślarzem, a nawet przedstawicielem handlowym produktu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *