Altına Nasıl Yatırım Yapılır – Tam Resim

 

Altına yatırım yapmanız gerektiğine karar verdiğinizde, nasıl yapacağınıza da karar vermelisiniz. Bu göründüğü kadar kolay değil, çünkü çeşitli seçenekleriniz var. Hangisinin sizin için en iyisi olduğu, yatırım hedeflerinize bağlıdır.

Altına, öncelikle gökyüzünün düşmesini beklediğiniz ve dünya çapındaki toplam finansal çöküşe hazırlıklı olmak istediğiniz için mi, yoksa portföyünüzü borsa düşüşlerine ve/veya ABD dolarına (veya başka herhangi bir şeye) karşı korumak istediğiniz için mi yatırım yaptığınıza karar vermelisiniz. dünya fiat para birimi) satın alma gücü kaybı.

Bildiğimiz şekliyle medeniyetin sona ermesine veya en azından geçici olarak askıya alınmasına hazır olmak istiyorsanız, o zaman altının fiziksel mülkiyetine sahip olmanız gerekir. Kâğıt finansal araçlar veya uzak bir kasadaki Altın size pek bir fayda sağlamaz.

Altın para ve külçe külçe satın alabilirsiniz. Çeyrek ons kadar düşük mezheplerde madeni para satın alabilirsiniz, ancak bir ons daha yaygındır. Buna American Eagles, Canadian Maple Leafs, South African Krugerrands ve diğerleri dahildir. Bir gram altınla külçe satın alabilirsiniz. Onları hırsızlardan korumak için önlem almanız gerekecek.

Yatırım portföyünüzü korumak istiyorsanız madeni para, külçe veya külçe satın alabilir, ancak bunları güvenli bir depoda tutabilirsiniz.

Paranızı altın madenciliği hisselerine yatırım yapan yatırım fonlarına yatırabilirsiniz.

Madencilik şirketlerinde doğrudan hisse senedi satın alabilirsiniz.

StreetTracks Gold Shares (GLD) gibi altın Borsa Yatırım Fonlarında (ETF’ler) hisse satın alabilirsiniz.

Ayrıca ticaret borsalarında altın sözleşmeleri satın alabilir veya altın sözleşmelerinde opsiyon satın alabilirsiniz.

Ayrıca, bunu kabul eden tüccarlar için İnternet üzerinden altın satın alabilir ve sahiplik payınızı bir para birimi olarak kullanabilirsiniz. Durum tespiti yapın. Birçok iş gölgeli. Yaygın olarak tavsiye edilen tek bir sağlayıcı var. Seçtiğiniz şirketin düzenli olarak üçüncü taraflarca denetlendiğinden emin olun.

Altını mücevher şeklinde de alabilirsiniz, ancak bu yatırım amaçlı önerilmez çünkü spot metal fiyatı üzerinden yüksek bir prim ödersiniz ve değeri altından ziyade mücevher olarak değerine bağlı olacaktır. .

Dünya altın piyasası, Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA) tarafından yönetilen Londra’dadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *